İlk kez dövme yaptıracak müşterilerimizin sordukları sorulardan aklıma gelenleri bu sayfada yazıp cevaplarını da sizin için vermeye çalıştım. Sorulan sorular aklıma geldikçe de bu sayfaya ilave edeceğim. Sizin merak ettiğiniz soruların arasında yok ise bana MAİL göndererek sorunuzu sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu genelde ilk sorulan sorulardan biri. Acı ile alakalı bir çok etken vardır. Bunlardan birisi kişinin ağrı eşiği. Kimi insan hiç acımadı der, aynı bölgeye yapılan bir başka insan canım acıdı diyebilir. Ben müşterilerime, bir acısı var ancak öyle dayanılmayacak gibi değil derim. Dövmenin yapılacağı bölge, dövmenin boyutu, gölgeli mi veya içi dolu bir model mi? Bunların hepsi acıya etken unsurlardır.
Evet zamanla solar. Güneş yıllar içinde renk pigmentlerini etkiler bu da renkte biraz solmaya neden olur. Renk solmasını mümkün olduğunca geciktirmek için yapılabilecek bir iki husus var. Dövmeyi ilk yaptırdığınızda 30-45 gün boyunca güneş ışınlarından iyi koruyun, solaryuma girmeyin. Boyanın deri altında kuruması 30-45 gün kadar sürüyor çünkü. İleriki dönemlerde de yine güneşlenirken yüksek faktörlü koruyucu krem kullanın.
Dövme yapıldıktan sonraki iki gün özellikle dikkat edilmelidir çünkü ilk iki gün açık yaraymış gibi düşünülmeli. Bakımı yapmadan önce ellerinizi mutlaka anti bakteriyel bir sabunla yıkayınız. Dövme sanatçısının size tavsiye edeceği kremi sürmeden önce hafif nemli bir havlu peçeteyle dövme bölgesini temizleyiniz. Kreminizi ince bir tabaka olarak sürüp yediriniz. Daha sonrasında üstünü kapatınız. Bu işlemi günde 4-5 kez yapmaya çalışın. Yine ilk iki gün suyla temastan kaçının, sularımız bazen mikroplu akıyor buradan bir enfeksiyon kapmasın. 2. günden sonra üstünü kapatmaya gerek yok ama 7-10 gün boyunca kreminizi kullanmaya devam edin. Bazen iyileşme sürecinde dövmenin üzerinde kabuklanma olabilir, kabukları koparmayın kendiliğinden dökülsünler.